Wymiana karty graficznej

Karta graficzna stanowi jeden z najczęściej wymienianych podzespołów. Dobrze przeprowadzona instalacja pozwoli na sprawne korzystanie ze wszystkich opcji graficznych twojego peceta. Aby uniknąć błędów, zapoznaj się z poniższymi zasadami.
Karta graficzna
1. Na początek – wyszukaj najnowszy sterownik, dzięki temu zapewnisz wysoką wydajność i sprawność systemu. Na szczęście coraz częściej firmy zajmujące się produkcją kart graficznych uaktualniają sterowniki, dlatego koniecznie sprawdź na stronie producenta proponowany sterownik. Niejednokrotnie zdarza się, że program dołączony do karty jest starszy niż ten na stronie. Warto wówczas ściągnąć aktualniejszą wersję i zapoznać się z informacjami z pliku Readme.

2. Następną czynnością będzie wyłączenie komputera i odłączenie monitora. Dalej, należy zdjąć obudowę i zdemontować wkręt mocujący kartę. Ładunki elektrostatyczne zneutralizują się po dotknięciu obudowy. Uważnie i bez pośpiechu wyjmij starą kartę graficzną. Wyszukaj właściwe gniazdo i umieść w nim nową kartę (AGP – C lub PCI – D). Następnie przymocuj wkręt mocujący i podłącz kabel monitora.

3. Zanim założysz pokrywę, włącz komputer. Jak tylko system zacznie pracować, powinna wyświetlić się informacja o znalezieniu nowej karty i instalacji oprogramowania. Komunikat może być różny. Wpływ na to ma wersja posiadanego systemu Windows. Dokładnie przeczytaj wszystkie informacje i przystąp do instalacji sterownika. Po wykonaniu tej czynności zresetuj komputer. System powinien działać z domyślnymi ustawieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.