Kupno używanego komputera – porady. Czym kierować się przy wyborze?

Na co uważać przy zakupie używanego komputera?

Zastanawiasz się nad kupnem własnego komputera i nie masz odpowiednio dużo pieniędzy. Rozwiązaniem może być zakup używanego komputera. Można znaleźć wiele interesujących ofert z używanymi komputerami w roli głównej. Niemniej jednak należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach dzięki którym nasz zakup okaże się korzystny.

Uzywane komputery Należy bacznie przyglądać się ofertom niewiadomego pochodzenia oraz o nienaturalnie niskiej cenie. Jeżeli przy zakupie korzystamy z serwisów internetowych (np.Allegro) warto sprawdzić komentarze na temat osoby sprzedającej. Jeżeli tego nie zrobimy może się okazać, że komputer który kupiliśmy jest kradziony albo jego stan techniczny znacząco odbiega od opisu, który przeczytaliśmy w internecie.

Ważne jest również to, aby zapoznać się z opiniami innych na temat konkretnego modelu, który chcemy kupić, na temat np. jego awaryjności itp. Informacje tego typu możemy odnaleźć m.in. na różnych forach internetowych.

Jeżeli zaś nie kupujemy komputera drogą internetową obowiązkowo należy sprawdzić stan techniczny sprzętu. Warto poprosić o wyjęcie dysku, pamięci czy napędów. Przyjrzyjmy się również samej obudowie. Zwróćmy uwagę czy nie ma na niej żadnych podejrzanych pęknięć, rys itp. Istotną, ale także czasochłonną powinnością, jest sprawdzenie sprawności wszelkich złącz i gniazd.

Niewątpliwie zakup używanego komputera może być niezwykle korzystną transakcją. Należy jednak zachować szczególną ostrożność aby nie dać się oszukać i nie stracić pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.